Егоцентрична дитина
Дитина дуже егоцентрична. Як тільки вона зрозуміє, що мама – не придаток до неї, а незалежна самостійна істота, від якої, проте, надходить велика частина радощів і задоволень, дитина починає проявляти щодо мами власницькі почуття. Дитина впевнена, що мама належить їй неподільно.
Мама заспокоює і захищає малюка, і тому він турбується, якщо вона від нього кудись йде. Але все одно вона належить йому, і цим пояснюються прояви ревнощів маленького хлопчика до батька і будь-якої дитини по відношенню до молодшого брата чи сестри, що намагаються відібрати в нього частину його надбання - матері.
Часто до 2-2.5 років це ставлення виявляється в непомірних вимогах; діти, які не звикли залишатися з ким-небудь, окрім матері, нерідко ні за що не погоджуються з нею розлучитися навіть на дуже короткий час. Страх перед тим, що мати піде, перетворюється у вимогу її постійної присутності.
Діти, яких на цілий день віддають в ясла або няні в двомісячному віці, легко погоджуються розлучитися з матір'ю, вони звикають до цього. Але якщо мати знову виходить на роботу, коли її дитині виповнюється 8 місяців або, наприклад, рік, нерідко трапляється, що малюк важко переносить розлуку. Протягом кількох тижнів він вечорами або у вихідні дні буде налаштований по відношенню до матері одночасно вороже і вимогливо, не дозволить їй ні на крок від нього відійти, і в той же час буде відмовлятися, тобто, якщо вона його годує, не дасть їй себе одягати.
Впевненість у батьківській любові і довіра до батьків допоможуть їй подолати цей період, мало-помалу усвідомити, що не завжди розставання означає, що вона покинута, а критика і зовсім не означає зменшення любові. Дитина навчиться поважати особистості батьків і любити їх заради них самих, - те, що повинні робити і батьки по відношенню до своїх дітей, як би малі вони не були. Але це дуже довга еволюція, яка завершується лише тоді, коли людина стає дорослою.
Цілком нормально, що ваш малюк вимогливий по відношенню до вас. І це вам належить знайти вірну манеру поведінки, заспокійливі слова, які допоможуть йому поступово зрозуміти, що ви не є його власністю.